top of page
Технології
керування
Або як зібрати енергозберігаючу систему
Коли приходить час проектування і створення системи опалення будинку досить складним завданням при всьому різноманітті представленого на ринку опалювального обладнання.
Тут, звичайно включаються різні маркетингові механізми з боку виробників та продавців опалювального обладнання, які спрямовані на залучення покупців до своєї продукції.
Мета цієї статті - допомогти покупцеві визначитися з вибором, при купівлі обладнання, щоб з меншими витратами отримати енергоефективну систему опалення.
Ми не акцентуватимемо увагу на виборі типу котла (газовий, електричний, твердопаливний) також не будемо зупинятися на різних технологіях спалювання палива в котлах. Будемо за інших рівних умов вважати, що ми отримали на виході з котла теплоносій, нагрітий до потрібної температури, і тепер нам необхідно використовувати цей теплоносій для наших завдань, як правило, це опалення та гаряче водопостачання.
Перше, на що слід звернути увагу - це на кількість різних опалювальних приміщень, їх тип, фактори, що визначають вимоги до підтримки температурного режиму в цих приміщеннях.
Друге, на кількість споживачів гарячої води, їх розміщення та віддаленість від котла.
Ну і нарешті, що при нинішніх цінах на енергоносії є дуже актуальним, чи хочете Ви мати просте і зрозуміле управління роботою своєю кліматичною системою без залучення додаткового технічного персоналу, щоб отримати комфортні кліматичні умови та водночас знизити витрати на енергоносії .
Просто про складне
Декілька простих порад, які допоможуть при виборі котла
Для простоти порівняння вважатимемо, що йдеться про газові котли.
Варіант 1. Якщо у вас 1..3-х кімнатна квартира, опалювана за допомогою радіаторів, з 2-3 споживачами гарячої води, то Вам підійде БУДЬ -ЯКИЙ двоконтурний котел. Далі вибір за Вами, це бренди, типи застосовуваного способу спалювання газу, і грошей, які Ви хочете витратити на котел.
Варіант 2. Якщо у Вас котедж з великою кількістю різних приміщень, різних опалювальних приладів (радіатори, теплі підлоги, конвектора, інше), а також великою кількістю точок споживання гарячої води, то Вам ) який дозволить правильно розподіляти вироблене ним тепло.
Варіант 3. Якщо у Вас велика житлова або комерційна будівля, то Вам, крім котла, знадобиться грамотно побудована система розподілу тепла (тепловий пункт, іноді навіть декілька), яка розподілятиме вироблене тепло споживачам.
То як же зробити вибір?
На перший погляд може здатися, що краще вибрати "розумний" котел з найбільшим вбудованим в нього . І тут, виробники котлів наввипередки пропонуватимуть котли, оснащені контролерами, що дозволяють проводити підключення 2-х, 3-х і навіть 4-х опалювальних контурів з роздільним регулюванням по них.
Відразу хочу відзначити, що це все одно буде максимум 4 типових схем систем опалення, які далеко не завжди підійдуть під завдання, властиві саме Вашій будівлі. Це майже, якби ви прийшли в магазин одягу і Вам запропонували б лише 4 ідентичні типи костюмів, нехай навіть пошитими різними кутюр'є.
Бажання виробників котлів можна легко зрозуміти, заробити додатково на продажу "мозків" до котлів, забагато переплативши за ці самі "мозки"!
Якщо всеж таки Ваш варіант №2 або №3, то однозначно рекомендуємо реалізувати систему для решения знову таки типових схем розподілу тепла.
Наші рекомендації - застосовувати для цих цілей вільно програмовані контролери!
Що це вам дає?
Побудова довільних схем опалення та гарячого водопостачання
Створення довільної кількості опалювальних контурів
Роздільне керування опалювальними приладами у приміщеннях
Незалежний контроль температури у кожному приміщенні
Створення різних енергозберігаючих сценаріїв роботи обладнання
Вільне перемикання між джерелами тепла
Управління за допомогою звичних Вам гаджетів
Інтеграція з системами "Розумний будинок" та "Інтелектуальна будівля"
Хто догортав до кінця, дивиться відео
bottom of page